EN ZalogujZałóż konto
Startujemy w październiku 2026. Działają konta, katalog modeli, kalkulator i dokumentacja. Studio jest dostępne w podglądzie; generowanie czeka na uruchomienie.

Porównania modeli AI

Modele wideo, obrazów i czatu (LLM) obok siebie: parametry, ceny za klip, obraz i token w złotówkach oraz przykłady producentów dla par, które najczęściej się porównuje.

Modele wideo

Gemini Omni 1.1 vs Seedance 2.5

Gemini Omni 1.1 czy Seedance 2.5? Krótkie klipy z ceną za sztukę kontra sceny do 30 s z wieloma referencjami. Różnice, koszt 10 sekund i wyniki testu.

Gemini Omni 1.1 vs Veo 3.1 (Quality)

Gemini Omni 1.1 czy Veo 3.1? Dwa modele Google: klipy 4-10 s z referencjami kontra stałe 8 s. Różnice, cena klipu, wyniki testu i kiedy który ma sens.

Grok Imagine Video 1.5 vs Seedance 2.0

Grok Imagine Video 1.5 czy Seedance 2.0? Ożywianie jednego zdjęcia z dźwiękiem kontra wideo z tekstu i referencji do 4K. Różnice, ceny i mój test.

Grok Imagine Video 1.5 vs Veo 3.1 (Quality)

Grok Imagine Video 1.5 czy Veo 3.1? Zdjęcie na wideo 6-15 s z dźwiękiem kontra stały klip 8 s do 4K. Różnice w punktach, koszt 5 i 10 s i polska mowa.

HappyHorse 1.0 vs Seedance 2.0

HappyHorse 1.0 czy Seedance 2.0? Restylizacja gotowego filmu i formaty 4:5 kontra dźwięk, 4K i referencje wideo. Różnice, stawki za sekundę i dopłaty.

Kling 3.0 vs Kling 3.0 Turbo

Kling 3.0 czy Turbo? Turbo jest szybszym wariantem bez dźwięku, 4K i ostatniej klatki, a za sekundę kosztuje więcej. Różnice, ceny i kiedy Turbo ma sens.

Kling 3.0 vs Seedance 2.0

Kling 3.0 czy Seedance 2.0? Oba robią do 15 s i do 4K. Różnią się dźwiękiem, referencjami, proporcjami i stawką za sekundę. Porównanie na danych i testach.

Kling 3.0 vs Seedance 2.5

Kling 3.0 czy Seedance 2.5? Klipy 15 s kontra 30 s, 4K kontra referencje i edycja wideo, dźwięk i różnica w stawce za sekundę. Konkretnie, na danych.

Kling 3.0 vs Veo 3.1 (Quality)

Kling 3.0 czy Veo 3.1? Długość klipu, 4K, dźwięk, polska mowa i realny koszt 8 sekund w obu modelach. Porównanie na danych z katalogu i moich testach.

MiniMax H3 vs Kling 3.0

MiniMax H3 (Hailuo 03) czy Kling 3.0? 2K ze stereo kontra 4K z dialogiem, referencje, polska mowa i różnica w stawce za sekundę. Dane i testy.

MiniMax H3 vs MiniMax H3 Max

MiniMax H3 czy H3 Max? Max to wariant z niższą rozdzielczością (480P/768P) i bez referencji, a nie wersja "wyżej". Różnice, ceny i wyniki mojego testu.

MiniMax H3 vs Seedance 2.0

MiniMax H3 (Hailuo 03) czy Seedance 2.0? 2K ze stereo taniej niż 720p w Seedance kontra 4K, 480p i prawdziwe osoby z referencji. Różnice i koszt 5 i 10 s.

MiniMax H3 vs Seedance 2.5

MiniMax H3 czy Seedance 2.5? 2K i 15 s kontra 1080p i 30 s, referencje, edycja wideo, polska mowa i kilkukrotna różnica w stawce za sekundę.

PixVerse V6 vs Kling 3.0

PixVerse V6 czy Kling 3.0? Tanie klipy od 360p z fuzją 7 referencji kontra 4K i dialog z ruchem ust. Różnice, dopłaty za dźwięk i stawki za sekundę.

PixVerse V6 vs Seedance 2.0

PixVerse V6 czy Seedance 2.0? Tanie klipy od 360p i 1 s z fuzją 7 obrazów kontra 4K, dźwięk w cenie i referencje z klipów i audio. Różnice, koszt 5 i 10 s.

ByteDanceSeedance 2.0 Fast

Seedance 2.0 Mini vs Seedance 2.0 Fast

Seedance 2.0 Mini czy Fast? Te same klipy 4-15 s w 480p i 720p, ale Fast kosztuje ok. 3,1 raza więcej. Do tego Mini Eco - 720p jeszcze taniej i 1080p.

ByteDanceSeedance 2.0 Fast

Seedance 2.0 vs Seedance 2.0 Fast

Seedance 2.0 czy Fast? Te same referencje i klipy 4-15 s z dźwiękiem, ale Fast kończy na 720p i jest ok. 27% tańszy. Różnice, ceny i wyniki moich testów.

ByteDanceSeedance 2.0 Mini

Seedance 2.0 vs Seedance 2.0 Mini

Seedance 2.0 czy Mini? Mini ma te same referencje i klipy 4-15 s za ok. 4,3 raza mniej, ale kończy na 720p i domyślnie nie ma dźwięku. Różnice i wybór.

Seedance 2.0 vs Veo 3.1 (Quality)

Seedance 2.0 czy Veo 3.1? Klipy 4-15 s za sekundę z referencjami kontra stały klip 8 s za jedną cenę do 4K. Różnice, koszt 5 i 10 s i kiedy który.

Veo 3.1 Lite vs Veo 3.1 Fast

Veo 3.1 Lite czy Fast? Lite robi klip 8 s z samego tekstu za połowę ceny Fast, ale nie przyjmuje zdjęć, a w 4K prawie nie oszczędza. Różnice i kiedy który.

Veo 3.1 (Quality) vs Seedance 2.5

Veo 3.1 czy Seedance 2.5? Stała cena za klip 8 s do 4K kontra 4-30 s z edycją i 30 referencjami. Różnice, koszt tego samego ujęcia i wyniki moich testów.

Veo 3.1 (Quality) vs Veo 3.1 Fast

Veo 3.1 (Quality) czy Veo 3.1 Fast? Ten sam klip 8 s do 4K, ale Quality kosztuje ok. 7 razy więcej w 1080p. Różnice, ceny klipu i wyniki moich testów.

ShengShuVidu Q3 Pro

Vidu Q3 Pro vs Kling 3.0

Vidu Q3 Pro czy Kling 3.0? Klipy 1-16 s z dialogiem w cenie kontra 4K, obrazy referencyjne i tanie nieme ujęcia. Różnice, stawki z dźwiękiem i bez.

Wan 3.0 vs Kling 3.0

Wan 3.0 czy Kling 3.0? 30 s z dźwiękiem w cenie kontra 15 s z dialogiem i tanie nieme 1080p. Porównanie rozdzielczości, referencji, stawek i moich testów.

Wan 3.0 vs MiniMax H3

Wan 3.0 czy MiniMax H3? Klipy do 30 s i 4K kontra szybkie 15 s w 2K ze stereo. Różnice, stawki za sekundę i wyniki moich testów z polską mową.

Wan 3.0 vs Seedance 2.5

Wan 3.0 czy Seedance 2.5? Oba robią do 30 s z dźwiękiem, ale Wan ma 2K i 4K i kosztuje ok. 3-4 razy mniej za sekundę. Różnice, ceny i wyniki moich testów.

Wan 3.0 vs Wan 2.7 Video

Wan 3.0 czy Wan 2.7 Video? Klipy do 30 s kontra 15 s, 4K kontra 1080P, dźwięk, referencje i edycja gotowego filmu. Różnice w punktach i koszt 5 oraz 10 s.

Wan 3.0 vs Wan 3.0 Video Prime

Wan 3.0 czy Wan 3.0 Video Prime? Te same wejścia, długości i rozdzielczości, Prime jest szybszy i droższy o ok. 20-64%. Różnice, ceny, kiedy Prime ma sens.

Kalkulator

Porównaj koszt wszystkich modeli naraz

Klipy 5 i 10 s, obrazy i odpowiedzi czatu w jednej tabeli.

→
Modele wideo

Wszystkie modele z cenami i przykładami

Parametry, przykłady producentów i pola API.

→

Modele do obrazów

FLUX.2 [pro] vs Nano Banana Pro

FLUX.2 [pro] czy Nano Banana Pro? Fotorealizm i 8 referencji kontra 4K, 14 referencji i pewne polskie napisy. Różnice, ceny w 1K i 2K oraz moje testy.

GPT Image 2.5 vs GPT Image 2

GPT Image 2.5 czy GPT Image 2? Nowszy model jest tańszy i ma suwak jakości, starszy daje 4K i 16 proporcji. Różnice, koszt w 1K-4K i moje testy.

GPT Image 2.5 vs GPT Image 2.5 Sunburst

GPT Image 2.5 (Flare) czy Sunburst? Te same parametry, inna szybkość i cena za obraz. Różnice według OpenAI, wyniki mojego testu na 5 poleceniach i koszt.

Imagen 4.0 vs Nano Banana 2

Imagen 4 czy Nano Banana 2? Prosty text-to-image kontra edycja z 14 referencjami, 4 obrazy naraz i 4K. Różnice, cena za obraz i wyniki moich testów.

Imagen 4.0 vs Nano Banana Pro

Imagen 4 czy Nano Banana Pro? Prosty text-to-image kontra edycja z 14 referencjami i 4K. Różnice, cena za obraz i moje testy obu modeli Google.

Nano Banana 2 vs GPT Image 2.5

Nano Banana 2 czy GPT Image 2.5? 4 obrazy naraz i formaty 8:1 kontra stała cena za obraz, poziomy jakości i 16 referencji. Różnice, koszt i moje testy.

Nano Banana 2 vs Nano Banana 2 Lite

Nano Banana 2 czy Lite? Lite robi jeden obraz 1K prawie za pół ceny, Nano Banana 2 daje 4 obrazy naraz i do 4K. Różnice, ceny i kiedy który ma sens.

Nano Banana 2 vs Nano Banana Pro

Nano Banana 2 czy Pro? Szybszy wariant z 4 obrazami naraz i formatem 8:1 kontra najlepszy pojedynczy obraz. Różnice, ceny w 1K-4K i wyniki moich testów.

Nano Banana Pro vs GPT Image 2.5

Nano Banana Pro czy GPT Image 2.5? Jakość, polskie napisy, referencje, edycja, rozdzielczość i cena za obraz. Porównanie na danych i wynikach moich testów.

Seedream 5.0 Pro vs GPT Image 2.5

Seedream 5.0 Pro czy GPT Image 2.5? Wyniki zbliżone, ale GPT kosztuje ok. 1,8 raza mniej i lepiej pisze po polsku. Seedream ma 2K i 16:9. Różnice i testy.

Seedream 5.0 Pro vs Nano Banana 2

Seedream 5.0 Pro czy Nano Banana 2? Portrety i wymiar co do piksela kontra szybkość, 4K i pewne polskie napisy. Różnice, ceny w 1K i 2K oraz moje testy.

Seedream 5.0 Pro vs Nano Banana Pro

Seedream 5.0 Pro czy Nano Banana Pro? Plakaty i reportaż ByteDance kontra 4K i 14 referencji Google. Różnice, cena za obraz w 1K-4K i wyniki moich testów.

Z-Image Turbo vs FLUX.2 [pro]

Z-Image Turbo czy FLUX.2 [pro]? Najtańszy obraz z samego tekstu kontra fotorealizm, 2K i 8 referencji. Różnice, kilkukrotna różnica w cenie i testy.

Kalkulator

Porównaj koszt wszystkich modeli naraz

Klipy 5 i 10 s, obrazy i odpowiedzi czatu w jednej tabeli.

→
Modele do obrazów

Wszystkie modele z cenami i przykładami

Parametry, przykłady producentów i pola API.

→

Modele czatu i kodu

AnthropicClaude Fable 5.1AnthropicClaude Opus 5.5

Claude Fable 5.1 vs Claude Opus 5.5

Claude Fable 5.1 czy Opus 5.5? Fable kosztuje 2 razy więcej za token przy tym samym kontekście i limicie odpowiedzi. Różnice, Claude Code i wybór modelu.

AnthropicClaude Opus 5.5AnthropicClaude Sonnet 5

Claude Opus 5.5 vs Claude Sonnet 5

Opus 5.5 czy Sonnet 5? Opus kosztuje 2 razy więcej za token przy tym samym kontekście. Kiedy Sonnet wystarcza w Claude Code, a kiedy dopłata się zwraca.

AnthropicClaude Opus 5.5OpenAIGPT-6 Astra

Claude Opus 5.5 vs GPT-6 Astra

Claude Opus 5.5 czy GPT-6 Astra? Astra kosztuje 2 razy więcej za token, ale ma tani odczyt z cache. Różnice, Claude Code, kontekst i kiedy który model.

AnthropicClaude Opus 5.5OpenAIGPT-6 Sol

Claude Opus 5.5 vs GPT-6 Sol

Claude Opus 5.5 czy GPT-6 Sol? Opus kosztuje ok. 2,5 raza więcej za token. Różnice w cache, Claude Code, kontekście i myśleniu oraz kiedy dopłata ma sens.

AnthropicClaude Sonnet 5AnthropicClaude Opus 4.8

Claude Sonnet 5 vs Claude Opus 4.8

Claude Sonnet 5 czy Opus 4.8? Anthropic stawia Sonneta 5 blisko Opusa 4.8, a kosztuje on połowę. Różnice, parametry API i kiedy zostać przy Opusie.

AnthropicClaude Sonnet 5OpenAIGPT-6 Sol

Claude Sonnet 5 vs GPT-6 Sol

Claude Sonnet 5 czy GPT-6 Sol? Sonnet kosztuje ok. 25% więcej za token, ale działa w Claude Code. Różnice w cache, parametrach i tokenizerze, kiedy który.

DeepSeekDeepSeek V4 ProAnthropicClaude Sonnet 5

DeepSeek V4 Pro vs Claude Sonnet 5

DeepSeek V4 Pro czy Claude Sonnet 5? DeepSeek ma 8 razy tańsze wejście i otwarte wagi, Sonnet działa w Claude Code. Różnice, koszt czatu i kiedy który.

DeepSeekDeepSeek V4.1 FlashDeepSeekDeepSeek V4 Pro

DeepSeek V4.1 Flash vs DeepSeek V4 Pro

DeepSeek V4.1 Flash czy V4 Pro? Flash jest nowszy i ok. 10 razy tańszy na typowym czacie, a DeepSeek twierdzi, że wypada lepiej. Kiedy V4 Pro ma sens.

OpenAIGPT-6 SolOpenAIGPT-6 Astra

GPT-6 Sol vs GPT-6 Astra

GPT-6 Sol czy Astra? Astra kosztuje 5 razy więcej za token przy tym samym kontekście i limicie odpowiedzi. Kiedy starcza Sol, a kiedy flagowiec się zwraca.

Moonshot AIKimi K3AnthropicClaude Opus 5.5

Kimi K3 vs Claude Opus 5.5

Kimi K3 czy Claude Opus 5.5? Kimi jest o ok. 25% tańszy, ma otwarte wagi i tani cache, Opus działa w Claude Code. Różnice i kiedy który model do kodu.

Kalkulator

Porównaj koszt wszystkich modeli naraz

Klipy 5 i 10 s, obrazy i odpowiedzi czatu w jednej tabeli.

→
Modele czatu i kodu

Wszystkie modele z cenami i przykładami

Parametry, przykłady producentów i pola API.

→